Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Call us +386 49 268 600

BASHKONI - VEPRIM!

Kush jemi ne?

Ne jemi një komunitet i zërave, miqve dhe bashkëpunëtorëve romë, të vendosur për të fuqizuar komunitetet rome për të marrë pjesë në jetën publike dhe politike në Kosovë. Lëvizja jonë u themelua në qershor të vitit 2021 si përgjigje ndaj pabarazive sociale me të cilat ballafaqohen romët në Kosovë çdo ditë. Ne jemi popullsia më e re dhe me rritjen më të shpejtë në Evropë, e megjithatë, potenciali ekonomik më pak i shfrytëzuar që ka Evropa. Zëri ynë do të dëgjohet.

Pse të bashkoheni me ne?

Duke u bashkuar me ne, ju mund të ndihmoni në aktivitete të ndryshme të organizuara nga OPRE Roma për Kosovën, me qëllim që të shtyhet përpara dhe t’i thuhet jo shkeljeve të mëtejshme të këtij komuniteti në Kosovë.

Vepro!