Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Call us +386 49 268 600

opre roma kosovë

Një lëvizje e re e Kosovës për një shoqëri gjithëpërfshirëse.

Rreth Nesh

Ne jemi një komunitet i zërave, miqve dhe bashkëpunëtorëve romë të vendosur për të fuqizuar komunitetet rome për të marrë pjesë në jetën publike dhe politike në Kosovë. Lëvizja jonë u themelua në qershor 2021 si përgjigje ndaj pabarazive sociale me të cilat ballafaqohen romët në Kosovë çdo ditë. Ne jemi popullsia më e re dhe me rritjen më të shpejtë në Evropë, e megjithatë, potenciali ekonomik më pak i shfrytëzuar që ka Evropa. Zëri ynë do të dëgjohet.

Roma ki Nevi Politika në Kosovë.

Sebastian Šerifovich flet për fushatën e re nga Opre Roma Kosova, “Romët për politikë të re në Kosovë” dhe objektivat e fushatës.

Fushatat e fundit

event-image-1

Segregacioni i Shkollës së Pejës

donations-image-n3

Romët në politikën e re në Kosovë

donations-img-6

Fushata e regjistrimit 2022

34

Aktivitete

13

Projekte

12

Lider Lokal

52

Aktivist Lokal

Bashkohuni me ne tani - Merrni veprim!